Big Bear Events

Big Bear Challenge

Nr. Coventry, Warwickshire.

Ryton Rd, Ryton-on-Dunsmore, Coventry, CV8 3BH

Big Bear Challenge Results

Position First Name Last Name Gender Club Overall Time Distance Club Number Of Laps DNF Action
1 Bryn Jones Male Fulham Running Club 06:17:51 Claimed
2 Josh Merrett Male 06:11:43 Claimed
3 Dave Orbinson Male Rugby Triathlon Club 06:15:05 Claimed
4 Sam Towers Male 06:28:51 Claimed
5 Richard Quennell Male 04:28:39 Claimed
6 Andrew Walton Male west end runners 06:06:44 Claimed
7 Nick Payne Male Grantham Running Club 06:07:34 Claimed
8 Matt Walklett Male Lonely Goat 06:42:59 Claimed
9 Paul Stead Male Knowle & Dorridge RC 04:41:19 Claim
10 Stephanie Seeley Female Rugby Triathlon Club 05:31:30 Claimed
11 Sally Bynoe Female 05:34:04 Claimed
12 Curtis Jones Male Skegness and District RC 05:41:25 Claimed
13 Brian Caswell Male Swindon Triathlon Club 05:45:56 Claimed
14 Kevin Attwood Male Aldridge Running Club 05:48:44 Claimed
15 Nicola Leigh Female Lonely Goat 06:18:56 Claimed
16 David Brett Male Brighton and Hove AC 06:29:50 Claimed
17 SIMON WILLIAMSON Male Winchester and District Athletics Club 03:53:49 Claimed
18 Jason Strain Male Jason Strain 03:57:21 Claimed
19 Olivia Stacey Female 100 Marathon Club 04:26:17 Claim
20 Steve May Male 100 Marathon Club 04:28:42 Claimed
21 Robert Smith Male Cobra RC 04:28:42 Claimed
22 Steve Hunt Male 100 Marathon Club 04:38:59 Claimed
23 Brian Thurogood Male fetch everyone 04:40:26 Claimed
24 Sharon Daw Female 100 Marathon Club 04:52:14 Claimed
25 John Kew Male 04:57:51 Claimed
26 Anne Kelsall Female Aldridge Running Club 05:10:18 Claimed
27 Chris Prevett Male 05:12:07 Claimed
28 Duncan Gedge Male Long Eaton 05:21:46 Claimed
29 Lora Hawkins Female Skegness and District RC 05:22:22 Claimed
30 Allan Green Male 100 Marathon Club 05:29:26 Claimed
31 Lynda Copson Female 100 Marathon Club 05:30:38 Claim
32 David Kerfoot Male ldwa 05:36:43 Claimed
33 Rachel Hibberd Female 05:39:25 Claimed
34 Anne-Marie Goodwin Female Massey Ferguson Runners Club 05:45:13 Claimed
35 Daniel Connolly Female Massey Ferguson Runners Club 05:49:51 Claimed
36 Judith Baser Female Wigston Phoenix RC 05:53:16 Claim
37 Andrew Heath Male 05:58:07 Claimed
38 Charles Larsson Male Newcastle 06:15:21 Claimed
39 James Welfare Male 100 Marathon Club 06:29:51 Claimed
40 Kat McVicar Female 100 Marathon Club 06:29:54 Claimed
41 William Stevenson Male michelin ac 04:54:18 Claimed
42 Matthew Balding Male 05:35:06 Claimed
43 Sarah Prince Female 03:22:26 Claimed
44 Joanne Roberts Female 03:32:38 Claimed
45 Yvonne Faulkner Female Badgers 03:37:59 Claimed
46 Rhoda Brakes Female 04:08:53 Claimed
47 Becky Fairbairn Female Wigston Phoenix RC 04:08:55 Claimed
48 Claire Croll Female Kimberley and District Striders 04:14:36 Claimed
49 Charles Larsson Female Newcastle 04:40:07 Claimed
50 Cathy Keay Female Massey Ferguson Runners Club 02:38:24 Claimed
51 Bob Fuller Male Northampton Road Running Club 02:49:59 Claimed
52 Paul Stockwell Male 02:53:01 Claimed
53 Carol Martin Female Massey Ferguson Runners Club 03:08:00 Claimed
54 Joanne Walton Female Massey Ferguson Runners Club 03:09:45 Claimed
55 Samantha Watkins Female Rugby Triathlon Club 03:17:30 Claimed
56 John Bide Male Skegness and District RC 03:23:29 Claim
57 Zoe Jones Female 03:53:00 Claimed
58 Zoe Jones Female 03:53:01 Claimed
59 Emma Pearce Female Aldridge Running Club 05:10:26 Claimed
60 Jane Hale Female Arrow and Arden Nordic Walking 05:14:57 Claimed
61 Lynn Dunsford Female Lynn Dunsford 05:15:59 Claimed
62 Caroline Curtis Female Arrow and Arden Nordic Walking 05:16:42 Claimed
63 Vicky Mason Female Lonely Goat 02:31:19 Claimed
64 Simon Booker Male 02:38:14 Claimed
65 Lisa Jay Female Massey Ferguson Runners Club 02:42:12 Claimed
66 Rachel Goldsmith Female 02:43:56 Claimed
67 Cal Oddy Female Massey Ferguson Runners Club 02:44:26 Claim
68 Kerry Shevlan Female Redway Runners 02:46:29 Claimed
69 Claire Newman Female Massey Ferguson Runners Club 01:56:46 Claimed
70 Dani Atkins Female 01:12:24 Claimed
71 Zoe Wall Female 01:16:17 Claim
72 Andy Sillman Male 01:19:40 Claimed
73 Nicola Chambers Female Massey Ferguson Runners Club 01:25:54 Claimed
74 Simon Booker Female Northbrook AC 01:33:07 Claimed
Kathrin Foster Female Arrow and Arden Nordic Walking 00:00:00 Claim
Tracey Fendom Male Tracey Fendom 00:00:00 Claimed
Philip Blazdell Male 00:00:00 Claim
Matt Kirkby Male Bridgnorth running club 00:00:00 Claimed
Ian Ruddock Male 00:00:00 Claimed
Rob Hundley Female 00:00:00 Claimed
Rob Hundley Male 00:00:00 Claimed
Michelle Griffiths-reeve Female Cambridge Spartans 00:00:00 Claimed
Simon West Male Leamington Cycling & Athletics Club 00:00:00 Claim
Kelly Jones Female 00:00:00 Claim