Big Bear Events : Gato Sports Head Torch 10k - December - Past Results

Gato Sports Head Torch 10k - December

Salcey Forest, Northamptonshire.

Gato Sports Head Torch 10K - December Results

Position First Name Last Name Gender Club Overall Time Action
1 Lloyd Cross male Shenley Striders 38:02.60 Claimed
2 Daniel Clarke male Daventry Road Runners 38:14.83 Claimed
3 Brian Corcoran male 40:41.31 Claimed
4 Martin Dorrill male Kenilworth Runners 41:46.02 Claimed
5 Lewis McBride male 44:09.22 --
6 Daniel Walker male coventry triathletes 45:21.16 Claimed
7 Kate Southorn female 46:23.87 Claimed
8 Michael Joules male 48:32.09 Claimed
9 Scott Regan male 48:47.95 Claimed
10 Emma Clift female Redway Runners 48:48.01 Claimed
11 Neil Pasmore male Buckingham and Stowe Running Club 48:52.36 Claimed
12 Danielle Martin female Welland Valley Triathlon Club 48:58.27 Claimed
13 Nick Jones male 49:11.62 Claimed
14 Kyle Peach male Daventry Road Runners 50:31.37 Claimed
15 Rachel Snook female Daventry Road Runners 50:31.80 Claimed
16 Andrew Hood male Redway Runners 50:42.42 Claimed
17 Will Tutte male 50:53.25 Claimed
18 Clive Miller male 51:24.14 Claimed
19 David Walton male 51:28.79 --
20 Lee Kendrick male Redway Runners 51:43.52 Claimed
21 Christian Hearn male 52:03.04 --
22 Sohail Siddiqi male 53:53.55 --
23 Jennie Savage female 54:04.59 --
24 Dan Kenealy male Silson AC 54:18.31 Claimed
25 Luke Longley male 54:19.54 Claimed
26 Paul Davies male 54:52.25 Claimed
27 Diana-Florina Joules female 55:01.83 Claimed
28 Debbie Streets female Kenilworth Runners 55:19.52 Claimed
29 Nigel Ash male trail running association 55:58.04 Claimed
30 Adam Bedborough male 56:14.94 Claimed
31 Phil Clarke male 56:16.01 --
32 Rachel Gabe female 56:33.43 Claimed
33 Damien Jones male Northampton Road Runners 56:35.48 Claimed
34 Joanna Kendall female None 56:55.66 Claimed
35 Jillian Hewitt-Gray female 56:55.88 Claimed
36 Alice Graves-Morris female 57:25.19 Claimed
37 Emma Finlinson female Wigston Phoenix RC 57:26.07 Claimed
38 Richard Bogg male 57:26.94 Claimed
39 Dawn Webb female Northbrook Athletic Club 57:46.07 Claimed
40 Dal Taylor male Daventry Road Runners 57:58.03 Claimed
41 Paul Mead male Redway Runners 58:54.85 Claimed
42 Paul Edmonds male 59:12.47 Claimed
43 Abi Lewis female 59:20.52 --
44 Alex Green male 59:22.30 Claimed
45 Christine Ballinger female 59:24.18 Claimed
46 Clint Twelftree male 59:33.65 --
47 Elaine Hickman female Desborough & Rothwell Running Club 00:59:53 Claimed
48 Wendy Williams female Desborough & Rothwell Running Club 59:53.18 Claimed
49 Fay Raddan female 59:53.81 Claimed
50 Phil Wellicome male Desborough & Rothwell Running Club 59:54.18 Claimed
51 Mike McGillion male Rugby Triathlon Club 01:00:06.54 Claimed
52 Keith Kyprianou male 01:00:13.28 --
53 Emma Pearce female 01:00:33.12 Claimed
54 Claire Thomas female Billing Joggers 01:01:37.47 Claimed
55 Lucia Jelley female 01:02:04.07 --
56 Neasa Revens female Wootton Road Runners 01:02:10.52 Claimed
57 Stella Barker female Wootton Road Runners 01:02:10.93 Claimed
58 Kate Clark-Kennedy female 01:03:30.67 --
59 Rebecca Wheaver female Daventry Road Runners 01:03:35.87 Claimed
60 Anne Counter female Daventry Road Runners 01:03:41.85 Claimed
61 Rich Cooney male 01:03:42.48 --
62 Karen Laing female 01:03:42.54 --
63 Joanne Stark female 01:03:57.67 Claimed
64 Rachel Clarke female 01:04:04.90 Claimed
65 Aisha Amos Howell female 01:04:09.36 Claimed
66 Jo Howell female Wigston Pheonix RC 01:04:09.90 Claimed
67 Alexy Dury female Adderbury Running Club 01:04:49.51 Claimed
68 Katy Briggs female 01:05:36.41 Claimed
69 Owen Pickering male None 01:06:03.04 Claimed
70 Sarah Howell female Redway Runners 01:08:12.57 Claimed
71 Graham Smith male Step it up active 01:09:11.92 Claimed
72 Michelle Peach female Daventry Road Runners 01:09:12.65 Claimed
73 Karen Midgley female Step It Up 01:09:26.22 --
74 Amanda Ball female Step It Up : Active 01:09:26.46 Claimed
75 Alice Smyth female Corby AC 01:09:47.34 Claimed
76 Emma Ogden female 01:09:48.82 Claimed
77 Janet Box female Step It Up : Active 01:10:23.18 Claimed
78 Al Cottingham male 01:10:38.18 Claimed
79 Carl Dillow male Wootton Road Runners 01:10:51.38 Claimed
80 Sam Freeman female 01:11:54.36 Claimed
81 Lynett Pilgrim female Billing Joggers 01:11:56.68 Claimed
82 Erica Van Bree female Wootton Road Runners 01:12:09.81 Claimed
83 TOBY WILLIAMS male Human Energy AC 01:13:34.57 Claimed
84 Helen Perkin female Human Energy AC 01:13:37.11 Claimed
85 Natalie Skene female Step It Up : Active 01:14:21.99 Claimed
86 Vanessa Stalker female Step It Up 01:16:09.71 Claimed
87 Jadeen Abbit female Step It Up : Active 01:16:10.52 Claimed
88 Melanie Akerman female Stepitup10 01:16:15.94 Claimed
89 Liz Bonnett female 01:16:37.50 Claimed
90 Tracey Knott female Wooton Road Runners 01:16:42.40 Claimed
91 Mary Nealon female Rugby & Northampton AC 01:16:49.47 Claimed
92 Ann-Marie McIntyre female Rugby & Northampton AC 01:17:12.15 Claimed
93 Heather Marfleet female Rugby and Northampton AC 01:17:32.73 Claimed
94 Rachael Mellor female 01:17:38.59 --
95 Anthea Raddan female 01:17:39.62 Claimed
96 Sally Husselbee female 01:18:10.68 Claimed
97 Julya Huntley-Welsenaer female 01:20:24.70 Claimed
98 Joanne Hornett female Wootton Road Runners 01:20:25.38 Claimed
99 Julia Smith female 01:36:22.27 --
100 Andrea Wolstenholme female Step It Up : Active 01:36:24.84 Claimed
101 Lyn Taylor female 01:42:58.74 --
102 Rebecca Woodberry female 01:51:01.25 --
103 Mike Taylor male 01:51:01.70 --
104 Carly Hills female 01:51:02 --
male 00:00:00 --
male 00:00:00 --
male 00:00:00 --
male 00:00:00 --
male 00:00:00 --
male 00:00:00 --
male 00:00:00 --
male 00:00:00 --
male 00:00:00 --
male 00:00:00 --
male 00:00:00 --
male 00:00:00 --
male 00:00:00 --
male 00:00:00 --
male 00:00:00 --
male 00:00:00 --
male 00:00:00 --
male 00:00:00 --
male 00:00:00 --