Big Bear Events

Gato Sports Head Torch 10K - Race 2

Rugby, Warwickshire

Use the post code CV22 5QQ for Sat Navs. Parking (free!!) is at St Andrews Rugby Club on the edge of Rugby 12 minutes from Junction 18 of the M1 and Junction 1 of the M6. The closest train station is Rugby.

Gato Sports Head torch 10k - Race 2 Results

Position First Name Last Name Gender Club Overall Time Action
1 Mathias Nicolas Fraga Martinez Male 37:12.22 Claimed
2 Damien Dear Male Northbrook AC 37:51.09 Claimed
3 Sarah Rose Female Kenilworth Runners 39:00.76 Claimed
4 Martin Dorrill Male Kenilworth Runners 39:15.82 Claimed
5 Jason Tomkins Male Huncote harriers ac 39:35.33 Claimed
6 Samuel Shore Male 41:17.93 Claimed
7 Dan Hartwell Male Rugby&Northampton AC 41:24.33 Claimed
8 Leigh Reeve Male Daventry Road Runners 41:48.50 Claimed
9 Gregory Ashley Male 100 Marathon Club 43:17.84 Claimed
10 James Hobday Male Jane Hobday 44:05.47 Claimed
11 Emma Atkins Female 44:58.96 Claimed
12 Simon Mottershead Female Kenilworth Runners 45:12.30 Claimed
13 Elaine Fairbrother Male Kettering Town Harriers 46:07.33 Claimed
14 Elaine Fairbrother Female Kettering Town Harriers 46:07.69 Claimed
15 Adrian Powell Male Northbrook AC 46:21.10 Claimed
16 Martin Renfrey Male Squirrels 46:24.61 Claimed
17 Alan Stapleton Male 46:31.12 Claim
18 Kevin Attwood Male Aldridge Running Club 46:44.52 Claimed
19 Dorota Brynkiewicz Female Polish Triathletes 46:50.93 Claimed
20 Emma Masser Female Badgers 47:22.07 Claimed
21 Mike Foster Male 47:42.94 Claimed
22 Sam Ward Male Sphinx Athletics Club Coventry 47:43.22 Claimed
23 David Storer Male 47:51.85 Claimed
24 Melanie Snutch Male Birstall RC 48:21.11 Claimed
25 Katherine Plunkett Female Northbrook AC 48:44.85 Claimed
26 Nichola Smith Female Rugby Triathlon Club 48:54.73 Claimed
27 Michael Stokes Male 49:30.09 Claimed
28 Tom Kirkbride Male 49:44.01 Claimed
29 Eleanor Townsend Female Northbrook AC 50:30.13 Claimed
30 Cathy McKeown Female Massey Ferguson Runners Club 50:57.34 Claim
31 Daniel Burns Male Birstall RC 51:03.79 Claimed
32 Vijay Patel Male Birstall RC 51:16.75 Claimed
33 Rebekah Smith Female 51:23.75 Claimed
34 Kelly Stroud Female west end runners 51:26.52 Claim
35 Claudie Combelas Female Northbrook AC 51:52.53 Claimed
36 Phillipa Weston Female Badgers 52:29.04 Claimed
37 Damien Dear Female Northbrook AC 52:34.30 Claimed
38 David Southgate Male 53:07.48 Claimed
39 Martin Dorrill Female Kenilworth Runners 53:31.74 Claimed
40 James Morton Male 53:32.70 Claimed
41 Stuart Coe Male Beaumont running club 54:55.11 Claimed
42 Hollie Tidball Male vegan runners UK 55:05.36 Claimed
43 Nick Watkins Male Daventry Road Runners 00:55:18 Claimed
44 Dean Scrimshire Male Squirrels 55:31.47 Claimed
45 Amanda Pearson Female 55:39.11 Claimed
46 Sandra Malins Female 56:30.54 Claimed
47 Kayleigh Aylmer Female 56:34.31 Claimed
48 Sue Deeley Female Rugby and Northampton 56:49.13 Claimed
49 Emma Pearce Female Step It Up 56:50.11 Claimed
50 Yvonne Faulkner Female Badgers 56:51.63 Claimed
51 Louise Warr Female 57:04.78 Claimed
52 Andrew Harrison Male 57:13.39 Claimed
53 Magdalena Marzec Female 57:24.94 Claimed
54 Simon Cox Male Simon Cox 57:39.53 Claimed
55 Vijay Patel Male 58:12.82 Claimed
56 Chris Archer Male Northbrook AC 58:21.57 Claimed
57 Peter Newton Male rugby & northampton athletic club 00:58:58 Claimed
58 Michael Stokes Female 59:01.80 Claimed
59 PIA SINGH Female Northbrook AC 59:11.47 Claimed
60 Tara Lambert Female Stratford upon Avon Athletic Club 59:13.17 Claimed
61 Vicky Mason Female 59:38.99 Claimed
62 David Holloway Male 00:59:55 Claimed
63 Adrian Powell Female Northbrook AC 01:00:11.76 Claimed
64 Hollie Tidball Female vegan runners UK 01:00:15.64 Claimed
65 Andy Appleby Male 01:00:52.02 Claimed
66 Sonja McCoy Female 01:01:34.40 Claimed
67 Lee Armstrong Male 01:02:02.24 Claimed
68 Emma Evans Female Birstall RC 01:03:27.66 Claimed
69 Jane Stephens Female Northbrook AC 01:03:31.41 Claimed
70 Owen Pickering Male 01:03:32.46 Claimed
71 Kelly Parker Female Northbrook AC 01:04:21.70 Claimed
72 Emma King Male Massey Ferguson Runners Club 01:04:48.80 Claimed
73 Carinna Laugharne Female Massey Ferguson Runners Club 01:08:17.92 Claimed
74 Rebekah Smith Female 01:08:22.61 Claimed
75 Mike McGillion Female Rugby Triathlon Club 01:08:31.21 Claimed
76 Tim New Male 01:08:53.07 Claimed
77 Jennie Daniels Female BTB Better Than Before 01:10:19.59 Claimed
78 Rebekah Smith Female 01:13:09.45 Claimed
79 Dean Scrimshire Female Squirrels 01:14:18.66 Claimed
80 Raquel Saborano Female 01:14:59.06 Claimed
81 Raquel Saborano Female 01:15:00.14 Claimed
82 Helen Rowe Female Massey Ferguson Runners Club 01:19:51.46 Claimed
83 Melanie Snutch Female Birstall RC 01:33:48.48 Claimed
84 Simon Mottershead Male Kenilworth Runners 00:00:00 Claimed
Sue Deeley Male rugby & northampton athletic club 00:00:00 Claimed
Darryl Coulter Male Nene Valley Harriers 00:00:00 Claimed
Sarah Holden Female 00:00:00 Claimed
Bebiana Sousa Female 00:00:00 Claimed
Andrea Wolstenholme Female Step It Up : Active 00:00:00 Claimed
Janet Box Female Step It Up : Active 00:00:00 Claimed
Mike McGillion Male Rugby Triathlon Club 00:00:00 Claimed
Claire Newman Female Massey Ferguson Runners Club 00:00:00 Claim
Vicky Edden Female 00:00:00 Claimed
Peter Gough Male Rugby Triathlon Club 00:00:00 Claim
Stuart Cross Male Squirrels 00:00:00 Claimed
Emma Hawkey Female Bournville Harriers 00:00:00 Claimed
Sean Loddick Male Rugby&Northampton AC 00:00:00 Claimed